تكنولو‍ژي جديد پيش بيني و تشخيص سرطان سينه (Dynamic angiothermography)

سرطان سينه يكي از علت هاي اصلي مرگ و مير در ميان زنان درجهان است .اين بيماري در 5 سال اول حدود 20-25 درصد ميزان مرگ و مير و در 10 سال حدود 35 درصد مرگ و مير را نشان ميدهد.حتي براي بانواني كه از اين بيماري نجات پيدا ميكنند اثرات آن پا برجاست از جمله اينكه اين بيماري زندگي اجتماعي و احساسي و روان شناسي اين افراد را براي هميشه تغيير مي دهد.

با وجود ماهيت خطرناك سرطان سينه هنوز هيچ راه موثري براي مبارزه و كاهش شيوع اين بيماري وجود ندارد. به عبارت ديگر اگرچه مخارج قابل توجهي از جمله هزينه هاي مالي و انساني كه سازمان هاي علمي و اجتماعي متقبل شده اند منجر به كاهش ميزان مرگ و مير شده است اما تعداد زناني كه به اين بيماري مبتلا شده اند را كاهش نداده است. در حالي كه تشخيص زود هنگام اين بيماري به طور قطع در حفظ جان بيماران بسيار موثر است، البته نه در تمام موارد، اما براي پيشگيري از اين بيماري كافي نيست .

تا الان يكي از باورهاي ابتدايي در سنولوژي اين بوده كه سرطان از تغييرات سلولي ناشي ميشود كه در ابتدا اندك است واما به تدريج به نئوپلازي آشكار پيشرفت ميكند.حقيقت اين است كه تقريبا زخم ها و ضايعات كه از نظر بافت شناسي مهم هستند هيچ وقت به سرطان تبديل نمي شوند در حالي كه آنهايي كه از نظر بافت شناسي اهميت كمتري دارند ممكن است به سرطان تبديل شوند. درواقع، اين حضور يا عدم حضور ژن خاصي است كه اين پيشرفت را تعيين مي كند.

بدين ترتيب ضروري است كه زخم هاي پيش تهاجمي را در يك محل متمركز كرده و پتانسيل سرطان زايي آن را از طريق جزئيات مشخصات ژنتيكي آن مطالعه نماييم، در غير اينصورت انتخاب روش درماني و پيشگيري مناسب كه منجر به پيشگيري واقعي گردد غير ممكن خواهد بود. نكته حائز اهميت اين است كه استرات‍ژي هاي جديد درمان و تشخيص مورد نياز است. به نظر مي رسد يكي از اين استراتژي ها، مشاهده تغييرات داخل سينه به هنگام جريان خون است.

ما ميدانيم كه تغييرات گردش خون توسط همه پديده هاي فيزيولوژيك و پاتولوژيكي كه به طور مداوم در يك موجود زنده يا هر قسمت از آن اتفاق مي افتد، مشخص مي شوند. اين منطقي است كه يك اتفاق سيگنالي مثل شروع سرطان بايد جريان خون را در قسمت هاي مبتلا درگير كند، كه در مورد سرطان به معناي مصادره و تصاحب خون بيشتر از نزديكترين رگ هاست. تومور نياز به تغذيه دارد. در واقع تومور شروع به تغيير مسير گردش خون ميكند حتي قبل از اينكه به وجود بيايد.اين سلول ها هستند كه به تومور تبديل مي شوند و باعث تغييرات گردش خون ميشوند.

دكتر دنيل منتروكلي

رئيس دپارتمان بيماري هاي سينه (پستان) در مركز تحقيقات و آموزش پزشكي ژنوا

پروفسور تومورشناسي در دانشگاه لاساپيزناي رم

پس از 25 سال همكاري با پروفسور جيان كارلو منتروكلي، عضو انجمن فدراسيون بين المللي زنان و زايمان و عضو هيئت متخصصین S.I.S، ما یک روش جدید برای تشخیص سرطان سینه بنام Dynamic angiothermography(DATG) ایجاد کرده ایم.

 

(DATG) در همكاري با بخش فيزيك پزشكي دانشگاه بلوگنا سرچشمه گرفته و ايجاد شده است.تحقيقات انجام گرفته منجر به ايجاد صفحه جديدي كه متفاوت از صفحاتي است كه در درمانگاه (ترموگرافي)اتصالي استفاده ميشده است. اين وسيله جديد قادر به ارائه اطلاعات دقيق تري است نه فقط بوسيله تشخيص مقدار حرارت ساطع شده ازسینه، بلكه در واقع ميكروسيركولاسيون حاضر در غده پستان را با وضوح خيلي كم ميكرون ها عكس برداري ميكند. اين عكس مورفولوژيكي در نبود هيچ پاتولوژي در طول زندگي يك خانم بصورت ثابت باقي مي ماند. مطالعات علمي بر روي آنژيوژن ها شواهدي از حضور رگ هاي جديد در مراحل اوليه سرطان سينه ارائه ميدهد.بنابراين در طول پيگيري هاي باليني بيمار، تغييرات بعدي در مشخصات بصري در برابر آن چه كه در ويزيت اوليه بدست آمده يك دگرگوني به سمت حالت سرطاني را نشان خواهد داد.توصيه مي گردد كه(DATG) در كنار روش هاي حاضر تشخيص از جمله ماموگرافي ، اكوگرافي و تشديد مغناطيسي استفاده شود.

به طور خلاصه ويژگي هاي (DATG) عبارتند از :

-          هر خانمي الگوي حرارت آنژيو خاص خود را دارد درست مشابه اثر انگشت خاص هر فرد.

-          در صورت نبود بيماري اين عكس در طول تمام زندگي هر خانمي به طور ثابت باقي ميماند.

-          هر تغييري در عكس يك علامت باالقوه از شروع بيماري است.احتمال بيماري يا بد خيمي آن مستقل از سايز يا شكل و حالت زخم است.

-          از ديگر مزاياي اين روش سرعت استفاده آن، مقرون به صرفه بودن و ماهيت غير تهاجمي آن است .

شرح توصيف تكنولوژي(DATG):

هسته (DATG) يك صفحه نازك و سفت از پلاستيك مخصوص با تركيبي از كريستال مايع بر اساس نانو تكنولوژي مولكولي است. ساختار مولكولي كريستال باعث مي شود كه نور محيط، بسته به حرارت شناسايي شده توسط غشاء پلاستيكي اي كه روي سينه قرار مي گيرد در طيف رنگ قرمز تا بنفش بازگردانده مي شود.

تفسيروآناليز درست از اين نشانه ها به تشخيص مي انجامد.(DATG) كه از هر تكنيك دماسنجي ديگري متفاوت است و حرارت را اندازه نمي گيرد بلكه اطلاعات كيفي بيش از اطلاعات كمي فراهم ميكند، تا الان بر روي 7000 بيمار امتحان شده است .توسط بيش از 1000 بيوپسي پشتيباني شده است.اين آزمايشات نشان ميدهد كه (DATG) فقط سرطان را تشخيص نمي دهد بلكه همچنين زخم هاي پيش تهاجمي را در يك محل در سينه متمركز مي كند و در نتيجه امكان پيشگيري از پيشرفت آنها به سرطان را ميسر ميگرداند.

نكات عملي:

-          سريع

-          كاملا غير تهاجمي

-          اقتصادي(تجهيزات و هزينه هاي نگهداري محدود)

-          در هر سني قابل استفاده است

-          انطباق خيلي خوب

-          پيشگيري از سرطان سينه 

-          بدون اشعه، بدون مواد شيميايي، بدون درد                                                                                                                           

-          قابل تكرار و قابل توليد مجدد

-          زمان انجام سريع و پاسخگويي فوري

                                                                                                                            home 1 01  

 

                                                                                                                           

درباره ما


شرکت امید سلامت پرتو طب با هدف کمک به توسعه صنعت تجهيزات پزشکي و با تمرکز بر واردات، توزيع و فروش اقلام و تجهيزات موردنياز مراکز درماني کشور تاسيس گرديده است. و در حال حاضر به عنوان يکي از شرکت‌هاي معتبر در زمينه عرضه اقلام و تجهيزات پزشكي به بخش عمده‌اي از مراکز درماني و بيمارستاني کشور به فعاليت خود ادامه می دهد
 

تماس با ما

تلفن:
66872118
فکس:
66384921
ایمیل:
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
پشتیبانی:
09335274745

 

 

لینک های مفید

با ما همراه باشید

instagram2 

telegram2